Správny šampón pre psov je s pH 6,5 až 7

Pri kúpaní psov nemožno zabudnúť, že ich srsť vytvára obranný mechanizmus proti prehriatiu či spáleniu kože. Ošetrenie srsti pri kúpaní a používaní šampónu musí preto rešpektovať hodnotu pH kože psa.

„Je potrebné mať na pamäti, že fyziologické rozpätie pH kože u psa je od 6,5 do 7,“ uviedol veterinárny lekár. „Preto by sme mali kupovať iba kvalitný šampón, ktorý bude mať na obale upozornenie na túto hodnotu pH,“ doplnil odborník. Takýmto označením disponuje bio šampón Pet & Equine Shampo od Petbelle, ktorý má pH<=7 (viac info: http://www.petbelle.com/produkt/petequineshampo250ml/).

Zároveň upozornil na to, že používanie lacného, no nekvalitného šampónu, ktorý toto pH nerešpektuje, môže u zvieraťa vyvolať celý rad problémov. „Od suchej srsti bez lesku, cez škrabanie a svrbenie až po vytrhávanie chlpov,“ vymenoval veterinár. „Čo je horšie, pri tom, ako sa zviera pri zmene kyslosti kože škrabe, môže si spod pazúrov zaviesť do kože rôzne infekty. Skončiť to môže až hnisavými zápalmi, ktoré sa musia liečiť antibiotikami,“ vystríha veterinárny lekár, ktorý zároveň dodáva, že podľa zistení pediatrov je koža psov rovnako citlivá ako pokožka malých detí.

Shampo