Ako účinne chrániť psíka pred kliešťami, blchami a inými ektoparazitmi?

Ako účinne chrániť psíka pred kliešťami, blchami a inými ektoparazitmi?

Ani sa nenazdáme a jar je opäť tu spolu s ňou i sezóna kliešťov. Každý rok riešime stále tú istú otázku, a to ako ochrániť našich psíkov čo najúčinnejšie? Na udržanie zdravia je potrebná nie len pravidelná vakcinácia a odčervovanie, ale i správne zvolená ochrana pred parazitmi.

Kliešte nielen že sú na pohľad nie príliš krásne, ale dokážu spôsobiť nepekné komplikácie v organizme nášho miláčika. Babezióza, lymská borelióza a ehrlichióza sú najčastejšie psie ochorenia, ktoré môžu spôsobiť trvalé poškodenie vnútorných orgánov a dokonca aj smrť. Čo sa bĺch týka, tie sú síce malé, no o to zákernejšie. Nemyslite si, že pokiaľ ich nevidíte, tak je všetko v poriadku. Viditeľné blchy na psovi tvorí až 5% populácie. 95% pri tom tvoria vývojové štádiá, teda vajíčka, larvy a kukly, ktorými je doslova zamorená celá vaša domácnosť – koberce, sedačky, deky alebo koterec vášho psa. Pre psíka je blcha naozaj nepríjemný spoločník. Dokáže totižto pohrýzť aj 400-krát za deň a nasať 15-krát viac krvi ako je ich vlastná hmotnosť. Ako môžete psíka účinne ochrániť?

Účinný pomocníci

Na ochranu voči parazitom nájdete na internete, v petshopoch a u veterinára niekoľko prípravkov. Spreje slúžia k ošetreniu povrchu tela psa. Môžu mať hubiaci aj repelentný účinok proti blchám i ďalším ektoparazitom po dobu až niekoľkých týždňov. Obľúbeným produktom proti blchám, kliešťom, roztočom, svrabu a iným ektoparazitom, ktorý možno bezpečne použiť na psov je Pet Repellent od Petbelle ( http://www.petbelle.com/produkt/pet-repellent/ ). Je čisto na prírodnej báze bez obsahu chemických zlúčenín. Neobsahuje DEET, ktorý sa nachádza vo vačšine repellentov pre zvieratá. Napriek čisto prírodnému zloženiu je vysoko účinný a ľahko aplikovateľný pomocou mechanického rozprašovača. Odporúča sa aplikovať pred každou vychádzkou priamo na srsť Vášho miláčika.

Vykúpanie antiparazitným mydlom znáša výborne takmer každý psík. Kúpanie mydlom umožnuje mať dokonalú kontrolu nad psíkom pri kúpaní tak, že držíme psíka jednou rukou a druhou ho môžeme namydliť. Mydlo má okamžitý účinok a napríklad účinné látky obsiahnuté v mydle Pet Sapo od Petbelle ( http://www.petbelle.com/produkt/pet-sapo/ ) zostávajú účinné na srsti dlhodobo aj po okúpaní a tým vytvárajú nevideteľnú ochranu proti parazitom.  Niektoré prípravky proti blchám dokážu upokojiť podráždenú kožu po blšom uhryznutí a majú hojivé účinky pri malých rankách. Prírodné antiparazitné mydlo Pet Sapo nie je výnimkou. Pravidelné používanie tohto mydla psíka upokojuje. Váš miláčik sa neškriabe a je celkovo v pohode vďaka prírodným látkam obsiahnutým v tomto výnimočnom mydle, ktoré čistí, chráni pred parazitmi, regeneruje srsť a kožu Vášho štvornohého miláčika. A čo viac, po okúpaní psík krásne a sviežo vonia.

Ochrana nadovšetko

Uvedomte si, že kliešte, blchy a iné ektoparazity sú pre psíkov nie len nepríjemné, ale i nebezpečné. Čakajú všade v prírode – v lese, na lúkach a v barinách. V pokoji číhajú na teplokrvného hostiteľa, na ktorom sa budú priživovať. Je len na Vás, do akej miery ochránite Vášho štvornohého kamaráta pred možnými rizikami, ktoré parazity preňho predstavujú pri každej vychádzke do prírody.